Wyszukiwarka
Sposób dostawy i płatność
 • Odbiór osobisty
 • Kurier - gratis od 1000 zł
 • Przelew bankowy
 • Płatność przy odbiorze
 

Przeczytaj przed zakupem!

Jako rodzice czwórki dzieci mieliśmy (i nadal mamy) okazję do ciągłego testowania przyczepek rowerowych, nosideł turystycznych i fotelików rowerowych. Dlatego też dzielimy się naszym doświadczeniem, by ułatwić wybór właściwego sprzętu dla podróżującej rodziny.

 • wybor_przyczepki.jpg

  Wybór przyczepki rowerowej

  Od wielu lat obserwuję zmiany na polskich ścieżkach rowerowych, a od ponad siedmiu skutecznie przyczyniam się do nich na swym lokalnym, warszawskim podwórku. Przed 2011 rokiem (kiedy ten sposób przewozu dzieci stał się legalny) przyczepka rowerowa wzbudzała poruszenie i ciekawość spacerujących z wózkami rodzin, które mijaliśmy podczas swoich wycieczek. Teraz aktywnych rodziców może rozboleć głowa od nadmiaru ofert. Artykuł ten ma stanowić przewodnik, pomagający poruszać się w gąszczu produktów oferowanych przez czołowych producentów, a także ułatwić decyzję przed wypożyczeniem bądź zakupem w naszej firmie.

 • przeglad_przyczepek.jpg

  Przegląd przyczepek rowerowych

  Wybór przyczepki rowerowej dla dziecka nie jest sprawą łatwą. Nie ma jednak zbyt wielu sklepów, gdzie większość markowych przyczepek rowerowych można zobaczyć w jednym miejscu, a w Internecie dominują jednostronne opinie. Użytkownicy chwalą modele, z których korzystają, ale nie znają walorów innych marek, podobnie producenci pod niebiosa wychwalają swoje produkty, nie umieszczając ich w kontekście konkurencyjnych sprzętów. Jeśli więc do profesjonalnych sklepów z przyczepkami rowerowymi jest zbyt daleko, aby samemu na żywo pooglądać, bądź przetestować wybrany sprzęt, warto skorzystać z opinii niezależnego eksperta, by wyrobić sobie własne zdanie, która przyczepka rowerowa najlepiej spełni oczekiwania.

 • fotelik.jpg

  Przyczepka czy fotelik?

  Rodzice, pragnący zarazić swe potomstwo miłością do dwóch kółek, prędzej czy później zadadzą sobie tytułowe pytanie. Celem tego artykułu jest nakreślenie wad i zalet fotelików oraz przyczepek rowerowych, a tym samym ułatwienie rodzinom wyboru właściwego dla nich sprzętu.

 • qeridoo_sportrex2_min.jpg

  Qeridoo Sportrex (model 2018) - test

  Moim zdaniem proces przemiany Qeridoo Sportrex z pojazdu przypominającego tzw. „przyczepkę chińską” z Allegro za 300 zł, w przemyślany produkt, komfortowy zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców został zakończony w 2018 roku. Brak już bowiem w Sportrexie jakiegokolwiek elementu przypominającego ten wózek sprzed zaledwie kilku lat (w zeszłorocznych modelach były to jeszcze sprężyny odpowiedzialne za amortyzację), a cena nadal pozostaje konkurencyjna.

 • nordic_cab_active_min[1].jpg

  Nordic Cab Active (model 2018) - test

  Przyczepka rowerowa Nordic Cab Active to ekonomiczna wersja wózka klasy premium czyli Nordic Caba Urbana. Różnice między nimi są znaczące, podobnie jak w samolocie, ale użytkownicy i pasażerowie obu przyczepek odczuwają to samo. Zadowolenie z wycieczki i radość z wygodnego dotarcia do celu.

 • test_burley_dlite4.jpg

  Burley D'Lite/Solo (model 2017) - test

  „Burley” to dla Amerykanów synonim określenia „przyczepka rowerowa”. A modele D'Lite i Solo to najlepszy przykład na to, jaka powinna być dobrze wyposażona i amortyzowana przyczepka rowerowa w przystępnej cenie.

 • test_nordic_cab01.jpg

  Nordic Cab Explorer (model 2017) - test

  Nasi klienci podczas oględzin i testowania przyczepki rowerowej Nordic Cab Explorer zwracają uwagę zwłaszcza na wyróżniające cechy tej konstrukcji czyli regulowane (i dzielone siedzisko dzięki dodatkowemu akcesorium: Split Seat), plastikowe dno oraz ochrona przeciwsłoneczna z każdej strony.

 • croozer_test_min.jpg

  Croozer Kid (model 2016) - test

  Croozer Kid (w wersji jedno- i dwuosobowej) jeszcze trzy, cztery lata temu był absolutnym monopolistą na polskim rynku przyczepek rowerowych w ekonomicznej cenie. Teraz wyrosła mu poważna konkurencja. Większość przyczepek bez amortyzacji jest w tym momencie od niego tańsza, podobnie jak amortyzowane przyczepki Qeridoo. Zasadne zatem jest pytanie, czy warto za Croozera Kid zapłacić więcej?

 • burley_bee_test03.JPG

  Burley Bee (model 2014) - test

  „Burley” to dla Amerykanów synonim określenia „przyczepka rowerowa”. Nie powinno nas to dziwić, skoro marka jest obecna za oceanem od trzydziestu sześciu lat i to ona ustanowiła standardy, do których musieli się dostosować pozostali producenci. A model Bee jest najlepszym przykładem na to, jaka powinna być tanio wykonana, lecz spełniająca najwyższe normy bezpieczeństwa (np. atest ASTM) przyczepka rowerowa.

 • test_weehoo03.jpg

  Weehoo i-Go (model 2014) - test

  Co mają zrobić rodzice, którzy zasmakowali już w długich rodzinnych wyprawach rowerowych, a ich dziecko po wyrośnięciu z tradycyjnej przyczepki, nie ma jeszcze tyle siły, by na własnym rowerze przejechać kilkadziesiąt kilometrów dziennie? Widzę trzy rozwiązania. Mogą oni oczywiście zachęcać dziecko do wysiłku ponad siły (z potencjalnym skutkiem zniechęcenia go do roweru), zrobić sobie kilkuletnią przerwę lub zakupić jednokołową przyczepkę z pedałami Weehoo i-Go.

 • test_thule_ridealong07.jpg

  Thule RideAlong - test

  Firma Thule stworzyła fotelik, którego jakości jest pewna, bo daje na niego aż 5 lat gwarancji. Rzeczywiście, RideAlong już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo solidnego, a przy bliższym poznaniu można się tylko utwierdzić w przekonaniu, że produkt posłuży przez lata.

 

Komentarze

Komentarz
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook