Wyszukiwarka
Sposób dostawy i płatność
  • Odbiór osobisty -Click&Collect
  • Kurier - gratis od 1000 zł
  • Przelew bankowy
  • Płatność przy odbiorze
 

Zniżka na przyczepki rowerowe z Kartą Dużej Rodziny.

Burley D'Lite (model 2017) - test

Przeczytaj przed zakupem! » Burley D'Lite (model 2017) - test

Burley Solo przed wypożyczalnią przyczepek rowerowych Travelito.

Muszę przyznać, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni przyczepkami Burley. Prostota zastosowanych w nich rozwiązań, jednocześnie bardzo funkcjonalnych i technicznie bez zarzutu, sprawia, że użytkowanie to sama przyjemność.

Dwuosobowy Burley D'lite i Solo - wersja dla jednego dziecka, to najwyższe (a tym samym najdroższe) z modeli tego producenta. W pakiecie z przyczepką otrzymujemy jedynie mocowanie do roweru, wszystkie dodatkowe zestawy, jak jogger czy wózek trzeba dokupić oddzielnie. Takie niekorzystne rozwiązanie stanowi obecnie wyjątek na rynku - większość producentów wyposaża swoje przyczepki w dwa "zestawy startowe" - rower i wózek, a Croozer nawet w trzy.

Przyczepki Burley D'Lite umożliwią nam różnorodną aktywność sportową. Możemy zaopatrzyć się w zestawy do narciarstwa biegowego, trekkingu, joggingu, a opcja wózka występuje w dwóch wariantach - jedno- i dwukołowej.

Burley proponuje też podparcie dla małego dziecka w wieku 6-24 m-ce - Baby Snuggler, a planując przejażdżki z niemowlęciem możemy zaopatrzyć się w fotelik Weber, który pasuje do przyczepek rowerowych Burley.

Przyczepka rowerowa Burley D'Lite oferuje dzieciom dużo miejsca w środku

Parametry techniczne i wyposażenie

System rozkładania jest łatwy i szybki, jedynie tuż po zakupie, przy pierwszym rozkładaniu musieliśmy się nieco posiłować z nowym, niewyrobionym stelażem. Obecnie wszystko działa już płynnie. Koła zdejmowane są standardowo, poprzez wciśnięcie gumowego przycisku na środku i spokojnie mieszczą się w złożonej przyczepce Burley. Wózek nie zajmie wiele miejsca w domu czy bagażniku, bo nawet podwójny Burley D'lite składa się do bardzo przyjaznych wymiarów. Łatwo demontowane boczne odbojniki pozwalają dodatkowo zredukować szerokość przyczepki do transportu. Jest to jedna z najmniejszych dwuosobowych przyczepek na rynku i bez problemu wjeżdża w drzwi szerokości 80cm. Imponuje również jej mała waga – tylko 12kg Burley D'Lita i 11,5kg Burley Solo - porównywalnie do lekkich przyczepek Thule.

Boczne osłonki na koła i zawieszenie sprężynowe w przyczepce Burley D'Lite

Burley wyposaża swoje przyczepki w niezwykle wygodną rączkę, płynnie ustawianą w dowolnej pozycji. W modelach D'lite i Solo jest ona specjalnie profilowana. Niestety rączka staje się nieco kłopotliwa przy złożonej przyczepce, bo nie jest demontowana, a nawet maksymalnie dogięta do profilu wózka trochę odstaje i dodaje wysokości pakunkowi.

Burley D'Lite - widok z tyłu na otwór wentylacyjny i rączkę wózka

Bagażnik należy do dość obszernych, załadunek nie ma szans wypaść, a dostęp do niego mamy bardzo wygodny.

Burley D'Lite i Burley Solo posiadają także hamulec postojowy, bardzo ważny jeśli używamy przyczepki również jako wózka na codzienne spacery.

Materiał z jakiego wykonano poszycie jest nieco sztywniejszy niż ten używany na przykład w Thule Chariotach czy Croozerach, ale okazał się być bardzo trwały. Nawet w modelu eksploatowanym trzy lata nie zauważamy poważniejszych oznak zużycia.

Amortyzacja

Burley D'lite i Burley Solo są wyposażone w dosyć prosty, jednak bardzo funkcjonalny system amortyzacji. Budkę przyczepki podwieszono na dwóch sprężynach, których naciąg możemy ustawiać w trzech pozycjach, regulując amortyzację w zależności od wagi przewożonych pasażerów. System ten dobrze pracuje w nierównym terenie – nasze dzieci zapewniały, że czuły jedynie lekkie wstrząsy.

Regulowane zawieszenie przyczepki Burley D'Lite

Komfort jazdy

Nie tylko amortyzacja sprawia, że przejażdżka w przyczepce będzie naprawdę komfortowa. Burley D'lite ma bardzo przemyślany profil – wąski na dole, co pozwala w miejscu mocowania kół zyskać dodatkowe, cenne centymetry. Pojazd ma tylko 79 cm szerokości, więc przejedzie przez każde drzwi. Nieco wyżej, na wysokości ramion dzieci przyczepka się rozszerza (z 55 cm przy siedzeniu do 64 cm na wysokości ramion), dając maluchom niezbędną przestrzeń. Mają one również do dyspozycji wyściełane grubymi poduszkami siedziska, a pięciopunktowe pasy wyposażono w miękkie ochronki. Wyściółka siedziska sięga jednak nieco za nisko - starsze dzieci mogą odczuwać to jako mało komfortowe. Półokrągły profil siedziska sprawia też, że dzieci nieco się w nie "zapadają" i siedzą lekko skulone, co może nie być wygodne, szczególnie dla wyższych pasażerów.

Dzięki wyprofilowanym bokom w przyczepce Burley D'Lite zmieszczą się duże dzieci.

Boczne przyciemniane szyby przyczepki rowerowej Burley chronią przed promieniowaniem UV, z przodu zamontowano zaś dodatkową osłonę przeciwsłoneczną, regulowaną na całej długości poszycia. Wbrew pozorom jest to element bardzo przydatny. Wielokrotnie podczas naszych letnich wycieczek z innymi przyczepkami musieliśmy kombinować z przyczepianiem tetrowych pieluch, szala czy innych kawałków materiału, bo dzieciom bardzo przeszkadzało mocno operujące słońce.

Burley Solo jest zaopatrzony w elementy odblaskowe.

W oficjalnym opisie przyczepek wymieniono jako jedną z ich cech możliwość rozłożenia siedzenia. Nasi klienci często pytają o to, mając nadzieję na wygodne ułożenia dzieci do snu podczas jazdy. Jest to niestety bardzo mylące, bo wspomniana funkcja została pomyślana jedynie jako możliwość zamienienia Burley D'lite czy Burley Solo w przyczepkę bagażową. Siedzisko podwieszone jest na czterech klamrach, zwalniając je tworzymy płaską przestrzeń, w której zmieści się mnóstwo ładunku, jednak w żadnym razie nie można tak przewozić dzieci. Oparcie nie ma wtedy żadnego punktu zaczepienia, a tym samym nie mają go dzieci. Luzując pasy, na których jest podwieszone oparcie, można jednynie nieco je opuścić. Swoją drogą aż dziwne, że producent nie wpadł na wykorzystanie zastosowanego systemu zawieszenia siedziska do jego całkowitej regulacji. Dokładnie takie rozwiązanie użyto w przyczepkach Nordic Cab i sprawdza się doskonale.

Siedzisko premium w przyczepce rowerowej Burley Solo.

Mocowanie do roweru

Przy pierwszych oględzinach przyczepki mocno niepokoił nas z pozoru sztywny element mocujący do roweru. Nie jest on w pełni elastyczny, daleko mu do kulkowego mocowania wykorzystanego w przyczepka Thule Chariot, jednak jak się okazało przy próbach w terenie, przewrócenie roweru nie stanowi problemu. Uaktywnia się wtedy elastyczny element ukryty w rurze dyszla i przyczepka stoi stabilnie. Producent mógłby tu jednak popracować nad większą elastycznością mocowania, bo i manewrowanie przyczepką byłoby od razu płynniejsze.

Mocowanie do roweru w przyczepce Burley D'Lite.

Zaczep rowerowy do zamontowania pod piastą roweru.

Mam nadzieję, że ten test Burley D'Lite pomoże w zakupie tych właśnie przyczepek rowerowych. Jeśli na tym skorzystaliście, podzielcie się linkiem do niego w mediach społecznościowych bądź na forach internetowych, aby i innym ułatwić wybór przyczepki rowerowej dla dziecka.

Natomiast do testowania, oglądania na żywo i zakupów zapraszamy do naszego showroomu na warszawskim Ursynowie, gdzie prezentujemy opisane w teście przyczepki rowerowe Burley D'Lite.

 

Komentarze

Komentarz
Facebook